KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 10392565
*
nr 1039 2565
Albert Engström
(1869-1940), Sverige
Tusch, Albert Engström (1869-1940), 1915, "efter marknaden" 21x28
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 maj 2016
kl 18:09:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/5 17:37:25
1
Vinnande bud
23/5 12:57:51
2
800 kr
23/5 12:57:51
1
900 kr (Budbetjänt)
23/5 13:01:40
2
1.000 kr
23/5 13:01:40
1
(budbetjänt)
23/5 17:51:37
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Albert Engström
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Läs mer om Albert Engström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller albert engström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
-
9099 Bildrulle
Akvarell/Tusch, blomstermotiv med fjärilar, 74x158 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:07
-
9071 Tuschteckningar
Per Landström (1910-1999), Sverige. Signerade, dat..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:35
*
Albert Engström
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Albert Engström
nr 1039 2565
Albert Engström
(1869-1940), Sverige
Tusch, Albert Engström (1869-1940), 1915, "efter marknaden" 21x28
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 maj 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/5 17:37:25 | 1 | Vinnande bud |
23/5 12:57:51 | 2 | 800 kr |
23/5 12:57:51 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
23/5 13:01:40 | 2 | 1.000 kr |
23/5 13:01:40 | 1 | (budbetjänt) |
23/5 17:51:37 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Albert Engström
Albert Engström, svensk mÃ¥lare och tecknare född 1869, död 1940.Läs mer om Albert Engström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller albert engström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
-
9099 Bildrulle
Akvarell/Tusch, blomstermotiv med fjärilar, 74x158 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:07 -
9071 Tuschteckningar
Per Landström (1910-1999), Sverige. Signerade, dat..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:35